Vložky do bot na míru

Podiatrie je vědou zabývající se studiem nohy, její anatomií, fyzioligií a patofyziologií, též správnou léčbou a ošetřením zdravých i nemocných nohou.

Medicinální pedikúra Jihlava

Podiatrické vyšetření

Při podiatrickém vyšetření využíváme diagnostický přístroj pro vyšetření plochonoží-plantoskop. Plantoskop slouží pro přímé pozorování a vyhodnocení zatíženého chodidla, pro měření hodnot valgozity a varozity paty pomocí goniometrického měřidla a pro určení délky chodidla pomocí integrované stupnice v nosné skleněné desce přístroje.

Pomocí plantoskopu sledujeme statickou a dynamickou funkci nožní klenby, všímáme si kloubních úhlů, rovnoměrného vývinu dolních končetin, různých deformací prstců a mnoha dalších ukazatelů.

Na základě tohoto vyšetření Vám nabídneme zhotovení individuálních vložek do bot od firmy Schein. Firma Schein nabízí devět základních typů sportovních vložek šitých na míru konkrétním aktivitám.

Běžecké vložky podporují dynamiku a biomechaniku běhu, fotbalové vložky pomáhají zvládnout extrémní tlaky při prudkých změnách pohybu, nejuniverzálnější vložky pro fitness jsou měkčené pod patou, golfové vložky pomáhají udržet stabilitu při rotaci, zatímco extratenké bruslařské vložky jsou vybavené mohutnými stabilizačními peloty. Speciálně konstruované vložky pro halové sporty se zesílenou částí pod palcem ocení například basketbalisté, jejichž nohy se musejí vyrovnat s velkým přetížením přední části při výskocích, ale také s rotacemi a prudkými zastaveními pohybu.

Vložky do bot na míru

Společnou funkcí sportovních vložek značky Schein je podpora pohybu, ochrana kloubů a svalů před nárazy a prevence úrazů. Všechny kontrolují postavení paty, zajišťují podporu metatarsu, podélné klenby a výborně absorbují. Jsou konstruované sendvičovým způsobem z různých materiálů a tak tenké, aby se vešly do speciálních sportovních bot.

Nabízíme však také vložky pro běžné nošení.


Ovšem největší výhodou je možnost vložky individuálně upravit podle potřeb konkrétního klienta.